Kategoria: Blackjack

Gra BlackJack czyli Oczko to jedna z pierwszych gier hazardowych, w której gracze zaczęli odnosić większe sukcesy, czyli po prostu wygrywać pieniądze od kasyn także online. Dokładna historia gry blackjack nie jest znana, niemniej uznaje się, że pochodzi ona z Francji i ewoluowała z innych francuskich gier, takich jak “chemin de fer” czy “french ferme”. Do kasyn w Stanach Zjednoczonych Ameryki gra BlackJack przywędrowała w XIX stuleciu. Sama nazwa gry – blackjack pochodzi od zakładu, który był wypłacany graczowi w stosunku dziesieć do jednego w sytuacji, gdy pierwszymi kartami, jakie otrzymał w rozdaniu były walet pik i as pik.

Czym jest Black Jack?

Gra w Black Jacka to bardzo dynamiczna gra karciana, w której gracz gra przeciwko krupierowi o to, kto ma sumę punktów w kartach wyższą, nie przekraczając sumy punktów 21. W tej grze, gracz stara się uzyskać w otrzymanych do pul kartach sumę punktów nieprzekraczającą, 21 ale jednocześnie wartości wyższej niż suma punktów kart krupiera.

Rozgrywka BlackJacka toczy się na stołach obciągniętych zielonym płótnem z zaznaczonymi polami do stawiania zakładów. W grze wykorzystuje się powszechnie znaną 52-kartową talię. Najczęściej krupier używa sześciu talii równocześnie.Wartości poszczególnych figur: król, dama, walet – po 10 pkt; wartość asa zależy od sytuacji i może mieć 1 lub 11 pkt; pozostałe karty mają tyle punktów, jaka jest ich nominalna wartość.

Tematyka witryny:

Płatności hazardowe i bukmacherskie bez ograniczeń:

platnosci bukmacherskie

casino euro